|||||

Frekwencyjny rekord znów pobity!

W dzisiejszym spacerze historycznym udział wzięło aż 71 osób! Druga tegoroczna wycieczka przyniosła nam nowy rekord uczestnictwa w organizowanym przez nas wydarzeniu tego rodzaju. Przetrwał on… 3 tygodnie.

Trzeci raz na szlaku przestępstw i kar

Po raz trzeci wędrowaliśmy dziś śladem przestępstw, które popełniano w średniowiecznym Namysłowie oraz kar, jakie spotykały winowajców. Poprzednie spacery pod nazwą „Kryminalne dzieje Namysłowa – średniowiecze” odbyły się 30 grudnia 2023 r., a także 3 lutego 2024 r. Spośród wszystkich trzech wycieczek z tego cyklu, dziś mieliśmy zdecydowanie do czynienia z najbardziej przyjemnymi warunkami pogodowymi.

Trasa nieco inna niż poprzednio

Z uczestnikami wycieczki spotkaliśmy się przy znajdującej się w sąsiedztwie namysłowskiego ratusza fontannie. Zakończyliśmy ją zaś przy ulicy Fortecznej, w pobliżu Bramy Krakowskiej i odrestaurowanych niedawno fragmentów murów obronnych. Trasa nie odbiegała zbytnio od tej, jaką pokonaliśmy podczas poprzednich dwóch kryminalnych spacerów. Wyjątkiem był przystanek przy kościele św. Apostołów Piotra i Pawła i stojącej na kościelnym podwórzu figurze św. Jana Nepomucena.

Na wycieczce nie koniec

Przewodnikiem po dawnym Namysłowie był nasz stowarzyszeniowy kolega Mateusz Magda, na co dzień pracownik Muzeum Miejskiego Wrocławia. W wydarzeniu wzięło udział, tak jak napisaliśmy powyżej, aż 71 osób, w tym również ósemka członków TPNiZN (Łukasz Ocharski, Mirosław Magda, Milena Fakowska, Tomasz Śniadecki, Mateusz Magda, Antoni Płócieniczak, Elżbieta Magda i Marcin Fakowski). Bezpośrednio po spacerze w restauracji Młoda Ratuszowa odbyło się posiedzenia Zarządu stowarzyszenia, poświęcone aktualnym kwestiom z życia naszej organizacji.

Wiosną powracamy z nową wycieczką

Jest nam bardzo miło, że nasze kolejne wydarzenia przyciągają tak liczne grono uczestników. Cenne dla naszej codziennej pracy jest także to, że chcecie z nami spędzać swój wolny czas. Przypominamy, że poprzedni rekord frekwencji ustanowiliśmy 3 lutego, gdy w otwierającej sezon turystyczny wycieczce udział wzięło 40 osób. Już teraz zapraszamy na następny spacer miejski z cyklu „Kryminalne dzieje Namysłowa”. 1 maja spotkamy się podczas wycieczki poświęconej czasom, w których nasze miasto znajdowało się „pod berłem Habsburgów”.

Autorzy fotografii: Elżbieta Magda, Mirosław Magda, Paulina Magda i Antoni Płócieniczak.

Szersze fotorelacje znajdziecie na naszym Facebooku!

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz