||

Podsumowanie sezonu rowerowego 2023

Ostatnie dni grudnia to czas, w którym czuć klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale i kończącego się roku. Nadchodzi więc pora podsumowania różnych aspektów stowarzyszeniowej działalności.

Z rowerami za pan brat

Od początku istnienia Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej, czyli już od przeszło dziewięciu lat, duży nacisk kładziemy na turystykę rowerową. Pierwszy nasz wyjazd (I Wiosenny Rajd Rowerowy) odbył się 22 marca 2015 r. Obecnie rajdowy licznik znajduje się na liczbie 36. Oznacza to, że przeciętnie organizowaliśmy cztery wycieczki rocznie.

30 kwietnia 2023 – Rowerowa Majówka (fot. Mateusz Magda).

W tym roku zorganizowaliśmy następujące wydarzenia kolarskie:

Ponadto, 23 kwietnia miało miejsce wyjazdowe zebranie Sekcji Turystycznej stowarzyszenia.

23 kwietnia 2023 – w odwiedzinach u stowarzyszeniowego kolegi, Krzysztofa Troszczyńskiego (fot. Mateusz Magda).

Siedem wyjazdów, 87 uczestników

W siedmiu wydarzeniach, których organizatorem była Sekcja Turystyczna TPNiZN udział wzięło w sumie 87 osób. Godne uwagi jest to, że w naszych wycieczkach biorą udział kolarze w różnym wieku, reprezentujący różne środowiska i profesje, a także przybywający spoza powiatu namysłowskiego.

24 września 2023 – Zakończenie sezonu rowerowego (fot. Wacław Ocharski).

Wykręcone niemal 300 kilometrów

Nasze wyjazdy odbywają się przede wszystkim na drogach powiatu namysłowskiego. Często zdarza się, że wyjeżdżamy również do miejscowości, znajdujących się w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Tegoroczne wyjazdy przeprowadziliśmy po obszarze trzech województw, a mianowicie opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Gościliśmy na obszarze sześciu gmin, a konkretnie: Bierutów, Domaszowice, Namysłów, Rychtal, Świerczów i Wilków. Pokonany przez nas w roku 2023 dystans to łącznie 282 kilometry, co niewątpliwie stanowi osiągnięcie godne uwagi.

Na załączonej mapie zaznaczyliśmy odwiedzone w roku 2023 miejscowości i przejechane szlaki.

Podziękowania za aktywność

W tym miejscu podsumowania chcemy wyróżnić pracę i zaangażowanie kierowników Sekcji Turystycznej, czyli Mirosława i Elżbiety Magdów. Słowa uznania należą się także dla biorących udział w tegorocznych rajdach członków naszego stowarzyszenia: Władysława Kołodzieja, Adama Komarnickiego, Czesława Kowalczyka, Mateusza Magdę, Mieczysława Misterkiewicza, Rafała Nowaka, Łukasza Ocharskiego, Henryka Skibę, Tomasza Śniadeckiego oraz Krzysztofa Wolfa. Dziękujemy również wszystkim pozostałym, często wielokrotnym uczestnikom naszych wycieczek.

24 września 2023 – Zakończenie sezonu rowerowego (fot. Mateusz Magda).

Już teraz zapraszamy fanów dwóch kółek na IX Wiosenny Rajd Rowerowy. Odbędzie się on prawdopodobnie 24 marca 2023 r.

Źródło fotografii: Archiwum Cyfrowe TPNiZN.

VIII Wiosenny Rajd Rowerowy (fot. NN)

Loading

Podobne wpisy