||||

Zakończenie sezonu rowerowego 2023

Nieco wcześniej niż zazwyczaj, bo w ostatnią niedzielę września, zorganizowaliśmy zakończenie tegorocznego sezonu rowerowych wyjazdów naszego stowarzyszenia.

Z uczestnikami niedzielnego rajdu spotkaliśmy się o godzinie 10:00 w jednym ze stałych miejsc zbiórki, czyli pod pomnikiem „Namysłowskiej Nike”. Na Placu Wolności zgromadziła się dość spora, bo licząca 16 osób grupa rowerzystów. Oprócz uczestników, mieszkających na co dzień na obszarze powiatu namysłowskiego, gościliśmy tym razem również kolarzy z Brzegu, Niemodlina, Opola i Wrocławia.

Grupowe fotografie wykonane na starcie rajdu oraz przy figurze św. Jana Nepomucena w Bukowie Śląskiej.

Tym razem nasza trasa wiodła przez gminy Namysłów i Rychtal. Ostateczny dystans po modyfikacji trasy wyniósł 40 kilometrów, a w trakcie rajdu odwiedziliśmy następujące dziewięć miejscowości: Kamienna, Rychnów, Bukowa Śląska, Baldwinowice, Skoroszów, Rychtal, Głuszyna, Kowalowice, Objazda.

Na dawnej granicy polsko-niemieckiej (przekroczyliśmy ją dwukrotnie) oraz na stopniach rychtalskiego ratusza.

Rajd zakończyliśmy integrującym uczestników grillem, zorganizowanym na posesji naszego prezesa Łukasza Ocharskiego. Warto wspomnieć, że był to pierwszy wyjazd poprowadzony przez nowe kierownictwo naszej Sekcji Turystycznej – kierowniczkę Elżbietę Magdę i jej zastępcę Mieczysława Misterkiewicza.

W gościnie u prezesa Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej.

Wśród 16 uczestników rajdu znalazła się grupa sześciu członków naszego stowarzyszenia. Byli to: Adam Komarnicki, Władysław Kołodziej, Czesław Kowalczyk, Elżbieta Magda, Mateusz Magda oraz Mieczysław Misterkiewicz.

Za nami zakończenie tegorocznego sezonu, także przyszła pora na planowanie kolejnych aktywności. Już teraz zapraszamy na kolejną rowerową wyprawę, która odbędzie się po jesienno-zimowej przerwie. Na trasie IX Wiosennego Rajdu Rowerowego zobaczymy się najprawdopodobniej 24 marca 2024 r.

Czworonożni cisi bohaterowie niedzielnego wyjazdu 😉

Autorzy fotografii: Adam Komarnicki, Mateusz Magda, Wacław Ocharski, Anna Uran-Barcik. Więcej zdjęć znajdziecie na naszym Facebooku oraz na profilu Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej Rajder (fotorelacja pana Marka).

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Jeden komentarz