|||

IX Wiosenny Rajd Rowerowy

Sekcja Turystyczna, działająca przy Towarzystwie Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej, zaprasza na IX Wiosenny Rajd Rowerowy.

Kiedy odbędzie się wycieczka?

Tym razem nasz kolarski sezon zainaugurujemy 14 kwietnia (niedziela). Na trasę rajdu wystartujemy o godzinie 10:00 z Placu pod Grzybkiem. Zbiórka uczestników odbędzie się w znanym już z naszych wcześniejszych wypraw miejscu, czyli pod dębem, rosnącym przy placu zabaw.

Nieco historii naszych wyjazdów

Kwietniowa wycieczka będzie 37 rajdem, podczas którego wystąpimy w roli organizatora. Warto wspomnieć również o tym, że I Wiosenny Rajd Rowerowy odbył się niemal dziewięć lat temu – 22 marca 2015 r. Był to również pierwszy wyjazd kolarski, zorganizowany przez nasze stowarzyszenia. Ostatnim do tej pory wydarzeniem było z kolei Zakończenie Sezonu Rowerowego 2023, które miało miejsce 24 września ubiegłego roku.

Frekwencyjny rekord uczestnictwa – II Rajd Rowerowy „Sierpniowa Trzydziestka”, który odbył się 16 sierpnia 2020 r. (fot. Lucyna Medyk).

Jak wyglądać będzie trasa rajdu?

Zaplanowany przez nas dystans kwietniowego rajdu wynosi 37 kilometrów. Trasa przebiegać będzie przez jedenaście miejscowości. Tym razem będą to: Namysłów, Ziemiełowice, Jastrzębie, Biestrzykowice, Miodary (postój), Żaba, Krzemieniec, Minkowskie, Ligota Książęca (postój), Barzyna, oraz Smarchowice Śląskie.

Tak prezentuje się trasa IX Wiosennego Rajdu Rowerowego.

Serdecznie zapraszamy! 🙂

IX Wiosenny Rajd Rowerowy to wydarzenie, do uczestnictwa w którym zapraszamy pasjonatów kolarstwa z każdej grupy wiekowej. Nie prowadzimy zapisów, niemniej zachęcamy do deklarowania obecności na facebookowej stronie rajdu. Jak zawsze prosimy o zabranie ze sobą napojów, prowiantu na drogę, elementów odblaskowych, a także sporej dawki dobrego humoru. Do zobaczenia!

Na starcie rajdu, który zakończył poprzedni sezon rowerowy TPNiZN (fot. Mateusz Magda).

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz