|||

Historie Małych Ojczyzn. Namysłowskie Śródmieście

W ciągu tygodnia odbyły się dwa spotkania z cyklu „Historie Małych Ojczyzn”. W sobotę gościliśmy w Smogorzowie, z kolei dziś spotkaliśmy się z mieszkańcami Namysłowa.

Z inicjatywy przewodniczącej Zarządu Osiedla „Śródmieście”, pani Aleksandry Grygierzec, odbyło się w piątkowe późne popołudnie spotkanie, poświęcone historii namysłowskiego śródmieścia oraz znajdującym się na jego obszarze zabytkom. Zorganizowano je w osiedlowej świetlicy, urządzonej w budynku zabytkowego dworca kolejowo-autobusowego w Namysłowie.

W odbywającym się w miłej, sąsiedzkiej atmosferze spotkaniu udział wzięli licznie mieszkańcy naszego miasta, w tym członkowie Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej, członkowie Zarządu Osiedla „Śródmieście” i pracownicy Namysłowskiego Ośrodka Kultury. Nasze stowarzyszenie reprezentowali, poza prezesem Mateuszem Magdą, również: Joanna Dyk, Czesław Kowalczyk, Michał Wilczak i Zdzisław Zaborny.

Wydarzenie było jednocześnie spotkaniem autorskim, poświęconym najnowszej książce naszego prezesa. Publikacja, zatytułowana „Spacerem po dawnym Namysłowie„, ukazała się 1 kwietnia.

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz