|||

Historie Małych Ojczyzn. Smogorzów

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Nasz Smogorzów gościliśmy dziś w tej miejscowości o bogatej historii na drugim spotkaniu z serii „Historie Małych Ojczyzn”.

Podczas wydarzenia, które odbyło się we wnętrzu sali sportowej, połączoną z prezentacją multimedialną prelekcję na temat przeszłości Smogorzowa wygłosił prezes TPNiZN Mateusz Magda. Prezes SNS Jerzy Wierzchowski zapoznał zebranych z działalnością Sekcji Historycznej stowarzyszenia, prowadzącej aktywną współpracę z naszą organizacją. Z kolei członek SNS, pan Mirosław Kowalik, przedstawił uczestnikom wydarzenia stare fotografie miejscowości i jej mieszkańców.

W sobotnim spotkaniu, oprócz prezesa Mateusza Magdy udział wzięli również wiceprezes Błażej Sobaszek, sekretarz Joanna Dyk oraz kolega Jerzy Wierzchowski. Warto w tym miejscu przypomnieć, że na zasadzie wzajemności prezesi obu organizacji, czyli Mateusz Magda i Jerzy Wierzchowski, są członkami organizacji partnerskich.

Już w najbliższy piątek zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Historie Małych Ojczyzn”. Tym razem spotkamy się w Świetlicy Osiedlowej przy ulicy Dworcowej 7 (budynek dworca kolejowo-autobusowego) na wydarzeniu, którego tematyka dotyczyć będzie historii oraz zabytków namysłowskiego śródmieścia.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest również na facebooku Stowarzyszenia Nasz Smogorzów

Historie Małych Ojczyzn. Woskowice Małe

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz