||||

Kryminalne dzieje Namysłowa. Pod berłem Habsburgów.

Słoneczne, świąteczne popołudnie okazało się być świetnym czasem na wspólne zwiedzanie Namysłowa. Mimo trwającej majówki, na frekwencję nie możemy narzekać!

W dzisiejszej wycieczce udział wzięło bowiem aż 56 pasjonatów historii lokalnej. Jest to druga najwyższa frekwencja w dziejach naszych stowarzyszeniowych spacerów miejskich.

Spacer rozpoczęliśmy na namysłowskim rynku. Stamtąd udaliśmy się w kolejne punkty dzisiejszego zwiedzania. Były nimi dawny klasztor franciszkanów, zamek, mural „Historia Namysłowa”, a także okolice dawnego młyna miejskiego. Wycieczkę zakończyliśmy na dawnym Przedmieściu Piaskowym, przy zabytkowej kaplicy Świętej Trójcy.

Gorąco dziękujemy Browarowi Namysłów za udostępnienie dla naszej grupy dziedzińca zamkowego! W tym miejscu opowiedzieliśmy o konfliktach, jakie toczyły się niegdyś pomiędzy władzami miejskimi, a rezydującymi na zamku cesarskimi namiestnikami.

Kolejna nasza wycieczka już w piątek – zapraszamy na wydarzenie Kiedyś tu było… Spacer po Namysłowie, którego już nie ma. Mamy nadzieję, że również ta aktywność wpisze się w program Waszej tegorocznej majówki!

Spośród członków stowarzyszenia udział w wydarzeniu wzięli: Elżbieta Magda, Mateusz Magda, Mirosław Magda i Katarzyna Ulbrych.

Autorzy fotografii: Krzysztof Grzyb, Elżbieta Magda i Mirosław Magda.

Fotorelacja z wydarzenia również na naszym profilu facebookowym.

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz