|||

Majówka z historią Namysłowa w tle

Podczas nadchodzącej majówki nasze stowarzyszenie będzie organizatorem dwóch miejskich spacerów historycznych. Z pasjonatami dziejów Namysłowa spotkamy się 1 oraz 3 maja.

Kryminalne dzieje Namysłowa. Pod berłem Habsburgów

Po trzech wycieczkach poświęconych tematyce przestępstw i kar, jakie spotykane były w średniowiecznym mieście pora na przeniesienie się do innej epoki. Tym razem zapraszamy na spacer miejski, podczas którego opowiemy o wydarzeniach z lat 1526-1741, kiedy to Namysłów znajdował się pod rządami władców z dynastii Habsburgów.

Za jakie występki można było stracić życie? W jaki sposób wykonywano w czasach cesarskich egzekucje? Odpowiedzi na te pytania poznacie już 1 maja (środa).

Z uwagi na to, jak dużym powodzeniem cieszą się wycieczki z serii „Kryminalne dzieje Namysłowa”, spacer powtórzymy 30 maja (czwartek).

Kiedyś tu było… Spacer po Namysłowie, którego już nie ma

Tym razem nawiążemy do serii filmów „Kiedyś tu było…”, której 10 odcinków znaleźć można w serwisie You Tube. Sporo wątków będzie również wspólnych z cyklem wycieczek „Miasto-Muzeum”, które organizowaliśmy w latach 2022-2023 szlakiem namysłowskich ulic.

Gdzie znajdował się najbardziej elegancki hotel? Odsłonięcie którego z namysłowskich pomników upamiętniło wybicie medalu? Na te pytania odpowiemy 3 maja (piątek).

Kiedy odbędą się wydarzenia? Jaka jest cena biletów?

Zbiórka uczestników odbędzie się w wypadku obu spacerów o godzinie 16:00 przy fontannie, znajdującej się obok namysłowskiego ratusza. Bilety w cenie 10 zł zakupić będzie można bezpośrednio przed wydarzeniem. Członkowie TPNiZN, mający uregulowane składki członkowskie, są zwolnieni z opłaty.

Kto poprowadzi majówkowe wycieczki?

Oba spacery, które odbędą się podczas tegorocznej majówki, poprowadzi kierownik Sekcji Historycznej TPNiZN Mateusz Magda – na co dzień pracownik Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w obu wydarzeniach!

Zachęcamy was do wspierania naszej działalności. Zaproś działaczy TPNiZN na symboliczną kawę- https://buycoffee.to/tpnizn

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz