|||

Park w Pokoju bez tajemnic

Wycieczka autokarowa „Tajemnice parku w Pokoju” już za nami. Uczestnicy powrócili do Namysłowa w świetnych nastrojach i ze sporą dawką zdobytej wiedzy.

O godzinie 10:00 odbyła się zbiórka uczestników wycieczki, w trakcie której sprawdzona została obecność oraz przedstawiono plan wydarzenia. Już wcześniej, bo w piątkowy wieczór, powiadomiliśmy zapisane osoby o potrzebie dostosowania ubioru i obuwia do prognozowanych warunków pogodowych. Przypomnieliśmy także o zabraniu ze sobą napojów i prowiantu na drogę. W drodze w rolę pilota wcielił się Mateusz Magda, opowiadając o mijanych zabytkach i innych ciekawostkach.

W dzisiejszym wyjeździe wzięło udział 39 członków i sympatyków naszego stowarzyszenia, reprezentujących wszystkie grupy wiekowe. Z przygotowaną trasą zmierzyły się dzieci, nastolatkowie, dorośli oraz seniorzy. Mimo dającego się we znaki zmęczenia, szlak pokonaliśmy w komplecie.

Pod kierunkiem Mileny Fakowskiej (sekretarza TPNiZN oraz zastępcy kierownika Sekcji Historycznej) zwiedziliśmy zabytkowe parki francuski oraz angielski w Pokoju i na Winnej Górze. Nie ominęliśmy oczywiście charakterystycznych punktów założenia, takich jak na przykład Śpiący Lew, Świątynia Matyldy, a także ruina Salonu Wodnego.

Regeneracyjne i integracyjne ognisko zorganizowaliśmy dzięki pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Domu Seniora przy ulicy Wolności. Za zaangażowanie w organizację posiłku dziękujemy władzom stowarzyszenia oraz naszym kolegom z Pokoju – Mieczysławowi Misterkiewiczowi i Władysławowi Kołodziejowi.

Spośród członków TPNiZN udział w wydarzeniu wzięli: Marcin Fakowski, Milena Fakowska, Czesław Kowalczyk, Jolanta Król, Elżbieta Magda, Mateusz Magda, Mirosław Magda, Łukasz Ocharski, Antoni Płócieniczak, Maciej Stasik i Bernadeta Szkudlarek.

Autorzy fotografii: Elżbieta Magda, Mateusz Magda i Mirosław Magda.

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebookowym

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz