||||

II Rajd Rowerowy „Sierpniowa Trzydziestka”

Nietypowo, bo dopiero w sierpniu zainaugurowaliśmy nasz sezon rowerowy.

Tak długa przerwa związana była z panującymi w Polsce od marca obostrzeniami pandemicznymi. Niemniej udało nam się wsiąść na rowery po niemal 10 miesiącach przerwy i zorganizować wyjazd.

Słoneczna pogoda sprawiła, że na trasie rajdu zjawiła się bardzo duża liczba amatorów turystyki rowerowej. Udział w wydarzeniu wzięło niemal 40 osób, co wśród naszych wycieczek jest ilością rekordową! 32-kilometrową trasę pokonali wczoraj rowerzyści z każdej grupy wiekowej, świetnie radząc sobie ze zróżnicowanym i wymagającym pod względem nawierzchni terenem.

Na alei dębowo-jabłoniowej, prowadzącej z Krzykowa do Smogorzowa, spotkaliśmy się z naszym kolegą Jerzym Wierzchowskim, który jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Nasz Smogorzów. W tym miejscu odbyły się konkursy, podczas których uczestnicy rajdu mieli okazję zdobyć pamiątkowe gadżety regionalne.

Przebieg trasy: Namysłów – Ligotka – Wilków – Krzyków – Smogorzów – Kowalowice – Michalice – Kamienna – Namysłów

Frekwencja przekroczyła nasze oczekiwania. W dzisiejszym II Turystycznym Radzie Rowerowym „Sierpniowa Trzydziestka” wzięło udział 37 osób, w tym sześciu członków naszego stowarzyszenia – Joanna Dyk, Adam Komarnicki, Czesław Kowalczyk, Mateusz Magda, Antoni Płócieniczak i Jerzy Wierzchowski.

Na kolejny rajd zapraszamy 20 września. Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladem Widawy” odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa „Moja Droga”.

Autorzy fotografii: Joanna Dyk, Adam Komarnicki, Mateusz Magda, Lucyna Medyk, Antoni Płócieniczak

Fotorelacja z wyjazdu znajduje się także na naszym Facebooku

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz