||||

V Wiosenny Rajd Rowerowy

Ponad 30 osób wzięło udział w dzisiejszym V Wiosennym Rajdzie Rowerowym. Oprócz członków Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej, udział w rajdzie wziął również Rowerowy Patrol oraz liczni entuzjaści turystyki rowerowej. Pojawili się także niespodziewani goście z m. in. Oławy, Pokoju i Fałkowic.

Tym razem wystartowaliśmy z namysłowskiego Placu Wolności. Dalsza droga prowadziła przez Smarchowice Wielkie i Bławaciska do Ziemiełowic. Tam zatrzymaliśmy się, aby zwiedzić zabytkowy pałac, a następnie przy wspólnym ognisku nabrać sił przed dalszą drogą. Wiodła ta droga przez Łączany i Kamienną do Namysłowa. Finalnie rozstaliśmy się na rynku miejskim.

Spośród członków TPNiZN udział w wyjeździe wzięli: Joanna Dyk, Kajetan Gawle, Magdalena Głód, Czesław Kowalczyk, Mateusz Magda, Antoni Płócieniczak, Tomasz Śniadecki oraz Maciej Tułacz.

Dziękujemy: Marcinowi Praskiemu za umożliwienie zwiedzenia pałacu w Ziemiełowicach, koledze Tomkowi Śniadeckiemu za gościnę przy ognisku oraz wiceprezesowi Błażejowi Sobaszkowi za przygotowanie map rajdu, opartych na przedwojennych sztabowych mapach „Messtischblatt”.

Autorzy fotografii: Tomasz Śniadecki i Maciej Tułacz

Fotorelacja z wydarzenia również na naszym Facebooku

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz