|||||

Zakończenie Sezonu Rowerowego 2022

Za nami siódmy i ostatni w tym roku wyjazd kolarski. Jednocześnie był to 30 rajd rowerowy, którego organizatorem było nasze stowarzyszenie.

Na trasę rajdu, kończącego nasz tegoroczny sezon rowerowy, wyruszyliśmy o godzinie 9:00. W związku z pracami budowlanymi, prowadzonymi na terenie placu pod Grzybkiem, miejscem zbiórki był skwer Ignacego Jana Paderewskiego.

Tym razem, na liczącej 43 kilometry trasie znalazło się 13 miejscowości, w tym kilka położonych w granicach gminy Rychtal. Na dłużej zatrzymaliśmy się w dwóch miejscach:

1. W Smogorzowie zostaliśmy przyjęci przez kolegę Jerzego Wierzchowskiego (prezesa zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Nasz Smogorzów), który zapoznał nas z historią i legendami na temat świętej Jadwigi Śląskiej. Wczoraj przypadało wspomnienie liturgiczne tej obecnej w wiejskim folklorze postaci. Odwiedziliśmy też okolice dawnego dworku.

2. Zajrzeliśmy także na teren Ośrodka Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych – zapoznaliśmy się z architekturą zabytkowego pałacu von Loeschów oraz zrewitalizowanym założeniem parkowym.

Już teraz zapraszamy do udziału w naszych przyszłorocznych wycieczkach. Pierwszą z nich będzie VIII Wiosenny Rajd Rowerowy. Odbędzie się on prawdopodobnie 19 marca 2023 r.

Trasa rajdu: Namysłów – Objazda – Kowalowice – Smogorzów – Głuszyna – Skoroszów – Krzyżowniki – Dworzyszcze – Proszów – Woskowice Małe – Igłowice – Bukowa Śląska – Michalice – Kamienna – Namysłów.

Spośród członków TPNiZN udział w rajdzie wzięli: Czesław Kowalczyk, Elżbieta Magda, Mateusz Magda, Mirosław Magda, Jarosław Pozierak i Antoni Płócieniczak. W Smogorzowie towarzyszył nam także w/w Jerzy Wierzchowski. Za uczestnictwo w wydarzeniu dziękujemy także stałym uczestnikom naszych wyjazdów – panom Kazimierzowi, Markowi, Mieczysławowi i Zdzisławowi.

Autorzy fotografii: Marek (Opolski Rajder), Mateusz Magda, Mirosław Magda, Antoni Płócieniczak. Fotorelacje z wyjazdu także na naszym Facebooku oraz profilu Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej „Rajder”.

Poprzedni rajd: IV Rajd Rowerowy „Sierpniowa Trzydziestka”

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz