|||||

Zakończenie Sezonu Rowerowego 2019

W słoneczną październikową sobotę odbył się rajd, stanowiący jednocześnie zakończenie kolejnego sezonu rowerowego naszego stowarzyszenia.

Nietypowo, bo w sobotę odbył się ostatni w roku 2019 rajd rowerowy, zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej.

Tym razem naszym celem były Młyńskie Stawy. W miejscu tym od wieków funkcjonuje leśniczówka, a zasilająca tutejsze stawy hodowlane woda napędzała niegdyś również koło młyna wodnego. Dla nas leśna osada była punktem, w którym zorganizowaliśmy wieńczące dzisiejszy wyjazd ognisko. Była to również okazja do podsumowania tegorocznej aktywności, a także snucia planów na przyszły rok.

Na trasę rajdu wystartowaliśmy z Placu Wolności, miejscem zbiórki tradycyjnie był pomnik Namysłowskiej Nike. Tym razem odwiedziliśmy następujące miejscowości i przysiółki: Smarchowice Śląskie, Barzynę, Ligotę Książęcą, Minkowskie, Krzemieniec, Żabę, Młyńskie Stawy, Bławaciska i Ziemiełowice.

Na fotografiach: 1. Krzyż przydrożny w Barzynie, 2. kapliczka w Ligocie Książęcej (powstała z wykorzystaniem pomnika, poświęconego poległym na frontach I wojny światowej mieszkańców wsi), 3. głaz upamiętniający odwiedzających Młyńskie Stawy działaczy podziemnej „Solidarności”.

Spośród członków TPNiZN udział w Zakończeniu Sezonu Rowerowego wzięli: Joanna Dyk, Czesław Kowalczyk i Mateusz Magda1.

Autorzy fotografii: Joanna Dyk i Mateusz Magda

Poprzedni wyjazd: Rajd rowerowy śląsko-wielkopolskim pograniczem

1 15 października 2019 r., a więc 3 dni po opisywanym wydarzeniu, do naszego stowarzyszenia dołączył również Adam Komarnicki – uczestnik 3 tegorocznych wyjazdów, w tym Zakończenia Sezonu Rowerowego.

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz