|||

Rowerzyści świętowali również w Namysłowie

Dziś odbył się przełożony z poprzedniej niedzieli rajd rowerowy z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz Światowego Dnia Roweru.

Jeden rajd, dwie trasy

Kolarze w różnym wieku zmierzyli się z dwiema trasami rajdowymi. Krótsza z nich liczyła 20 kilometrów i prowadziła przez Józefków, Michalice i Kamienną. Dłuższa przebiegła z kolei na dystansie 47 kilometrów, po miejscowościach gmin Namysłów i Rychtal. Oba szlaki wytyczone zostały przez działającą przy naszym stowarzyszeniu Sekcję Turystyczną.

Wspólny start miał miejsce z Placu Wolności, miejscem zbiórki był tym razem pomnik „Namysłowskiej Nike”. Obie grupy rozdzieliły się w Michalicach, po otrzymaniu nad wodami tamtejszego zalewu pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków. Dzisiejszy rajd odbył się co prawda z tygodniowym poślizgiem, niemniej był okazją do uczczenia Międzynarodowego Dnia Dziecka (1 czerwca) oraz Światowego Dnia Roweru (3 czerwca).

Brawa dla wytrwałych

Na pokonanie dłuższego, 47-kilometrowego odcinka zdecydowało się ostatecznie 16 uczestników rajdu. Dodatkowo, w Bukowie Śląskiej dołączyli do nas nasi koledzy z Pokoju – Mietek i Władek. Przystanki regenerujące siły rowerzystów urządziliśmy w parku przypałacowym w Woskowicach Małych i na rynku w Rychtalu. Zapasy można było z kolei uzupełnić w znanym nam z poprzednich wyjazdów sklepie w Skoroszowie.

Upamiętniliśmy nasze wyprawy

Trzeci z naszych tegorocznych wyjazdów zakończyliśmy wspólnym grillowaniem. Była to okazja do posilenia się i odpoczynku. Ci z uczestników, którzy zostali z nami dłużej, zdążyli zapoznać się z pamiątkową tablicą. Umieściliśmy na niej mapki dokumentujące nasze wyjazdy, a także liczne fotografie z dotychczas zorganizowanych rajdów rowerowych.

Dziękujemy uczestnikom!

W wydarzeniu wzięło udział łącznie 27 rowerzystów, w tym również liczna, licząca dziesięć osób reprezentacja naszego stowarzyszenia. Cieszy to, że po raz kolejny swoim towarzystwem mogły cieszyć się osoby w różnym wieku – od dzieci i młodzieży, po seniorów. Spośród członków TPNiZN kolejną aktywnością wykazali się: Władysław Kołodziej, Adam Komarnicki, Jacek Kondracki, Ryszard Konieczny, Roman Kowalski, Elżbieta Magda, Mateusz Magda, Mieczysław Misterkiewicz, Marcin Mufazałów oraz Tomasz Oziębły. Dodatkowo, na starcie rajdu towarzyszył nam również kolega Antoni Płócieniczak, zaś integrującego uczestników grilla urządziliśmy na posesji prezesa Łukasza Ocharskiego.

Kolejną wycieczkę, którą będzie IV Wakacyjny Rajd Rowerowy, planujemy na 7 lipca 2024 r. Informacji o wyjeździe szukajcie oczywiście na naszym Facebooku!

Autorzy fotografii: Ela Magda, Mateusz Magda, Marcin Mufazałów, Antoni Płócieniczak i Tomasz Rachlak.

Fotorelację z rajdu znajdziecie również na naszym profilu Facebookowym

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz