|||||

Miasto-Muzeum. Ulica Stanisława Dubois (zapowiedź)

Po zimowej przerwie powracamy do organizacji miejskich spacerów historycznych z serii „Miasto-Muzeum”. Tegoroczną edycję rozpoczniemy w sobotę 18 marca wycieczką po ulicy Stanisława Dubois, do 1945 r. noszącej nazwę Langestrasse.

Urząd Miejski w Namysłowie (dawniej Landratsamt) na pocztówce z roku 1916

Nieprzypadkowo dawną nazwą ulicy była „Długa”. Swój początek ma ona przy parku, porastającym dawny cmentarz. Kończy się zaś niemal 700 metrów na północny-zachód, tuż przy zabudowaniach namysłowskiego browaru. Kolejnym określeniem bohaterki sobotniego spaceru była „Sukiennicza”. Wiązało się to z faktem zamieszkiwania przy niej rzemieślników tej profesji.

Naszym przewodnikiem będzie Mateusz Magda – prezes Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej, na co dzień pracownik naukowy Muzeum Miejskiego Wrocławia. Naszego lidera na trasie spaceru wspierać będą członkowie działającej w strukturze TPNiZN Sekcji Historycznej.

Zbiórka uczestników spaceru odbędzie się o godzinie 16:30 przy fontannie w parku im. Władysława Bartoszewskiego (zadrzewiona część Placu Wolności). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Charytatywny Spacer Miejski (fot. Adam Komarnicki, 2 stycznia 2022r.)

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1298047560756997/?ref=newsfeed

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz