||||

Spacer miejski „Namysłowskie pomniki, rzeźby i figury”

Pora na fotorelację z dzisiejszego historycznego spaceru miejskiego „Namysłowskie pomniki, rzeźby i figury”, zorganizowanego przez nasze stowarzyszenie.

Na trasę dzisiejszej wycieczki wyruszyliśmy o godzinie 12. Lekki mróz nie stanowił przeszkody dla pasjonatów historii Namysłowa w różnym wieku.

Dzisiejsze spotkanie było okazją do zobaczenia znanych mniej lub bardziej dzieł sztuki, które wzbogacają naszą przestrzeń miejską. Opowiedzieliśmy również oczywiście o obiektach, które nie przetrwały do naszych czasów.

Na trasę wycieczki wyruszyliśmy ze skweru Ignacego Jana Paderewskiego. W jego sąsiedztwie znajduje się kilka obiektów, które były bohaterami naszej wędrówki. Mam na myśli głaz, upamiętniający kombatantów i osoby represjonowane, a także popiersie Stefana Batorego. Do 1945 r. w pobliżu skweru znajdował się także kamień, poświęcony postaci kanclerza Niemiec Ottona von Bismarcka.

Spacer zakończyliśmy z kolei przy ulicy Stawowej, stojąc w miejscu, w którym niegdyś znajdowała się instalacja, upamiętniająca budowę wiaduktu przy ulicy Jana Pawła II.

Łącznie, udział w dzisiejszym wydarzeniu wzięło 16 uczestników. Wśród nich znalazła się szóstka członków naszego stowarzyszenia – Elżbieta Magda, Mateusz Magda, Mirosław Magda, Łukasz Ocharski, Antoni Płócieniczak oraz Jerzy Wierzchowski.

Autorzy fotografii: Mirosław Magda i Antoni Płócieniczak. Szersza fotorelacja do znalezienia na naszym Facebooku.

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz