|||

Znamy zwycięzcę Namysłowskiej Ligi Bilardowej 2022

Zakończyły się trwające od wiosny zeszłego roku zmagania ligowe namysłowskich bilardzistów. Po czteroletniej przerwie mieli oni ponowną okazję wzięcia udziału w rozgrywkach Namysłowskiej Ligi Bilardowej.

Wczoraj na stole Retro – Alternatywny Klub Muzyczny przy ul. Partyzantów 1 rozegrane zostały pojedynki decydujące o podziale miejsc medalowych.

W meczu finałowym Łukasz Ocharski pokonał 5:3 Krzysztofa Wolfa. Derbowe starcie naszych stowarzyszeniowych kolegów przyniosło sukces wiceprezesowi TPNiZN. Do tej pory Łukasz miał w swojej kolekcji srebro Namysłowskiej Ligi Bilardowej z sezonu 2017. Teraz gablotka wzbogaciła się o tytuł mistrzowski. W przypadku Krzysztofa był to debiut w NLB. Wiedzieliśmy jednak od początku, że jest to zawodnik o sporym doświadczeniu i umiejętnościach.

Mecz o III miejsce również stał na wysokim poziomie. Rywalami byli bowiem mistrzowie z lat 2017 i 2018 – Maciej Stasik i Łukasz Teuerle. Brązowy medal po zwycięstwie 5:3 trafił do Macieja. Obecnie ma na swoim koncie triumf sprzed 6 lat oraz dwa III miejsca (2016, 2022). Łukasz Teuerle to z kolei nasz multimedalista – złoty (2018), srebrny (2016) i brązowy (2017). W tym roku nie powiększył jednak swoich zdobyczy.

Czwarty sezon NLB był kolejnym krokiem ku profesjonalizacji namysłowskiego środowiska bilardowego, którego rozwojowi nieodmiennie kibicujemy. W sezonie 2022 rywalizowało ze sobą 22 zawodników, w tym – co warte odnotowania – dwie panie (sklasyfikowane na 15 i 17 miejscu). Cieszy nas, że zawodnicy, którzy przed laty szlifowali umiejętności w zapoczątkowanych przez nas rozgrywkach, reaktywowali ligę po 4 latach przerwy. Tym razem mieliśmy możliwość zaangażować się w rozgrywki jako ich patron, reprezentowany również przez trzech zawodników. Byli to Łukasz Ocharski (1 miejsce), Krzysztof Wolf (2 miejsce) oraz Marek Niezgoda (15 miejsce).

Tegoroczne rozgrywki przyniosły również zmiany w rankingu Namysłowskiej Ligi Bilardowej. Aktualnie prezentuje się on następująco:

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz