||||

W lutym dwa spacery śladem „Kryminalnych dziejów Namysłowa”

Na prośbę członków i sympatyków naszego stowarzyszenia, którzy nie mogli uczestniczyć 30 grudnia w wycieczce szlakiem średniowiecznych przestępstw i kar, postanowiliśmy wyznaczyć terminy powtórek poprzedniego spaceru miejskiego.

Kiedy odbędą się wycieczki?

Z pasjonatami historii Namysłowa, a zwłaszcza jej średniowiecznego okresu, spotkamy się dwukrotnie w miesiącu lutym. Oto terminy powtórek. Pierwsza wycieczka odbędzie się 3 lutego, a druga trzy tygodnie później, czyli 24 lutego. Spacery startować będą o godzinie 12:00 i potrwają około 1,5 godziny. Na naszej trasie znajdą się miejsca związane z kryminalną historią naszego miasta – lokalizacje w których popełniano przestępstwa, a następnie wymierzano sprawiedliwość.

Jakie będzie miejsce zbiórki?

Oba wydarzenia swój początek będą miały na namysłowskim rynku. Punktem zbiórki będzie fontanna, znajdująca się przy północnej elewacji ratusza. Jest to miejsce nieprzypadkowe, bowiem w pobliżu fontanny odkryto kilkanaście lat temu pozostałości średniowiecznego pręgierza. Warto wspomnieć również o miejscu zakończenia spaceru. Będą to okolice Bramy Krakowskiej.

Kto poprowadzi spacery?

Naszym przewodnikiem będzie, podobnie jak podczas przeprowadzonej 30 grudnia 2023 r. premierowej wycieczki z serii „Kryminalne dzieje Namysłowa”, nasz stowarzyszeniowy kolega Mateusz Magda. Ten zawodowy historyk jest na co dzień pracownikiem naukowym Muzeum Miejskiego Wrocławia. Na trasie spaceru Mateusza wspomagać będą członkowie prowadzonej przez niego Sekcji Historycznej Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej.

Jaki jest koszt uczestnictwa?

Bilet wstępu na wydarzenie kosztuje 10 zł. Zakupić będzie można go bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia. Osoby chcące dokonać płatności elektronicznie prosimy o wcześniejszy kontakt za pośrednictwem naszego Facebooka lub poczty e-mail (towarzystwo.namyslow@onet.pl). Członkowie TPNiZN, mający uregulowane składki członkowskie, zwolnieni są z opłaty za uczestnictwo.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

Z uwagi na poruszaną tematykę, do uczestnictwa w spacerach z serii „Kryminalne dzieje Namysłowa” zapraszamy osoby dorosłe. Niepełnoletni pasjonaci historii mogą brać udział w wydarzeniach za zgodą i w obecności rodziców.

Przypominamy o trwającej noworocznej rekrutacji nowych członków Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej. Osoby zainteresowane działalnością w naszym stowarzyszeniu prosimy o kontakt.

Autor fotografii: Mirosław Magda.

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz