||||

Świąteczny Spacer Miejski

Na ostatnim w tym roku miejskim spacerze historycznym spotkaliśmy się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Dzięki temu pasjonaci dziejów Namysłowa mieli okazję dowiedzieć się czegoś nowego o swoim mieście, a także… zrzucić kilka świątecznych kalorii.

Spacer świąteczny rozpoczęliśmy o godzinie 12 na skwerze Ignacego Jana Paderewskiego. Na trasę ruszyliśmy właśnie z tego miejsca położonego tuż przy namysłowskim dworcu kolejowo-autobusowym.

W poniedziałkowym wydarzeniu udział wzięło 12 uczestników, którzy razem z przewodnikiem – naszym prezesem Mateuszem Magdą, odbyli wędrówkę po północnej części Namysłowa, czyli Osiedle nr 2 ,,Za Widawą”. Na naszej trasie znalazły się m. in. ulice Parkowa, Kazimierza Pułaskiego i Oleśnicka oraz znajdujące się przy nich interesujące budowle.

Spacer zakończyliśmy na rynku, gdzie uczestnicy mogli zdobyć pamiątkowe gadżety regionalne, odpowiadając na pytania związane z odwiedzonymi dziś miejscami.

Spośród członków stowarzyszenia udział w naszym ostatnim w 2022 r. wydarzeniu wzięli: Adam Komarnicki, Mateusz Magda i Krzysztof Troszczyński.

Autorzy fotografii: Adam Komarnicki i Mateusz Magda

Fotorelacja z wydarzenia

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz