|||

Spacerowy strzał w „dziesiątkę”

W mijającym roku nasze stowarzyszenie było organizatorem aż 10 miejskich spacerów historycznych. Pierwszy z nich odbył się już 2 stycznia, zaś ostatni zaledwie cztery dni temu, w świąteczny poniedziałek.

Pięć spośród tych wydarzeń odbyło się w ramach szerszego cyklu „Miasto-Muzeum”. Prezentujemy wówczas Namysłów jako zabytkową przestrzeń wystawienniczą. Jej eksponaty stanowią zachowane do dziś obiekty architektoniczne oraz skrywane przez nie historie.

Ze szczególnym zainteresowaniem spotkał się wrześniowy spacer „Szlakiem czterech wyznań”. Na jego trasie znalazły się położone w centrum Namysłowa miejsca związane z obecnością w naszym mieście wyznawców różnych wyznań chrześcijańskich oraz judaizmu.

Łącznie udział w tegorocznych spacerach miejskich wzięło 112 uczestników. Jako osoba pełniąca podczas wydarzeń rolę Waszego przewodnika, serdecznie dziękuję za uczestnictwo wszystkim naszym członkom i sympatykom.

Spośród członków TPNiZN udział w miejskich spacerach historycznych brali w tym roku: Anna Iżycka, Adam Komarnicki, Czesław Kowalczyk, Elżbieta Magda, Mateusz Magda, Mirosław Magda, Mirosław Magda, Agnieszka Marciniak, Monika Mikołajczyk, Antoni Płócieniczak, Łukasz Ocharski, Krzysztof Troszczyński, Michał Wilczak i Jakub Włodarczyk.

Autorzy fotografii: Mateusz Magda, Mirosław Magda, Antoni Płócieniczak

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz