||||

Miasto-Muzeum. Ulice Krakowska i Obrońców Pokoju

W świąteczny poniedziałek zorganizowaliśmy czwarty spacer historyczny z cyklu „Miasto-Muzeum”. Tym razem jego bohaterkami były dwie namysłowskie ulice: Krakowska i Obrońców Pokoju.

W dzisiejszym wydarzeniu udział wzięło sporo, bo aż 17 uczestników. Miło było spotkać aż tyle osób, chcących podczas świątecznego wczesnego popołudnia poszerzyć swoją wiedzę o Namysłowie.

Poniedziałkową wycieczkę rozpoczęliśmy na namysłowskim rynku, przy wejściu do zabytkowego ratusza oraz w pobliżu charakterystycznej, neorenesansowej fontanny. Jako, że trafiliśmy na bardzo słoneczną pogodę, to skryte w cieniu miejsce zbiórki okazało się być trafnym wyborem.

Tym razem spacerowiczom zaproponowaliśmy wędrówkę ulicami, położonymi na wschód od rynku. Były to ulice Krakowska (dawniej Krakauerstrasse) i Obrońców Pokoju (Schützenstrasse). Na naszej trasie znalazły się tradycyjnie budynki istniejące do dziś, a w przeszłości pełniące rozmaite funkcje (kawiarnia, masarnia, zajazd), jak i te, które nie zachowały się do naszych czasów (winiarnie, browar restauracyjny).

Już dziś zapraszamy na spacer „Miasto czterech wyznań”, który odbędzie się 17 września.

Spośród członków TPNiZN udział w wydarzeniu wzięli: Adam Komarnicki, Czesław Kowalczyk, Elżbieta Magda, Mateusz Magda, Mirosław Magda i Jakub Włodarczyk.

Autorzy fotografii: Adam Komarnicki i Mirosław Magda

Fotorelacja również na naszym Facebooku

Poprzedni spacer: Miasto-Muzeum. Ulica 3 maja

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz