||||

Pierwszy jesienny weekend będzie aktywnym czasem

23 września to dzień, który tradycyjnie uznaje się za początek jesieni. My liczymy na to, że nieco dłużej pozostanie z nami letnia pogoda – mamy bowiem dla Was dwie propozycje na czwarty wrześniowy weekend.

Jak zapewne pamiętacie, kilkanaście dni temu dokonaliśmy wyboru nowych władz naszego stowarzyszenia. Oficjalnie rozpoczną one urzędowanie w poniedziałek 18 września. Wydarzenia, o których za chwilę opowiemy, będą więc pierwszymi plenerowymi aktywnościami Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej w kadencji 2023-2026.

W sobotę zapraszamy na wycieczkę…

23 września o godzinie 16:00 spotkamy się na skwerze Ignacego Jana Paderewskiego. To miejsce, położone w sąsiedztwie naszego dworca kolejowo-autobusowego, świetnie znacie już jako miejsce startowe wielu naszych wycieczek oraz rajdów rowerowych. Podczas szóstego tegorocznego spaceru miejskiego zapoznamy jego uczestników z historią Namysłowa, opowiemy o najciekawszych związanych z naszym miastem wydarzeniach oraz zaprezentujemy jego zabytki – zarówno te najbardziej znane, jak i te, o których nie opowiada się na co dzień.

Wydarzenie zorganizowane zostanie przez członków naszej Sekcji Historycznej. Są wśród nich osoby niestrudzenie popularyzujące dzieje naszej „Małej Ojczyzny” wśród mieszkańców Ziemi Namysłowskiej oraz innych osób zainteresowanych jej historią.

A w niedzielę wsiadamy na rowery!

24 września o godzinie 10:00 wyruszymy spod pomnika „Namysłowskiej Nike” na trasę niedzielnego rajdu rowerowego. Będzie to wyjazd kończący nasz kolarski sezon, zamykający się w tym roku na liczbie siedmiu rajdów. Biorąc z kolei pod uwagę wszystkie nasze kolarskie wydarzenia, to będzie to nasze 36 przedsięwzięcie tego typu.

Trasę rajdową prezentujemy poniżej. Jej długość wyniesie 27 kilometrów. Nie wykluczamy tego, że wspólną wyprawę zakończymy spotkaniem przy ognisku.

Organizatorem tego wydarzenia jest działająca w ramach naszego stowarzyszenia Sekcja Turystyczna. W roli kierownika rajdu zadebiutuje nowa kierowniczka sekcji, Elżbieta Magda, wspierana przez swojego zastępcę Mieczysława Misterkiewicza.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obu zaplanowanych na dni 23-24 września aktywnościach!

Źródło fotografii: Archiwum Cyfrowe TPNiZN (autorzy zdjęć: Jacek Fior, Elżbieta Magda, Mateusz Magda, Mirosław Magda, Antoni Płócieniczak, Tomasz Śniadecki).

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz