|

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej rozstrzygnięty!

Za nami Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, który zorganizowaliśmy w Dzień Europy – obchodzony w rocznicę przedstawienia przez Roberta Schumana planu utworzenia nowej organizacji międzynarodowej – Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.

Duża liczba uczestników i wysoki poziom

W prowadzonej przy pomocy platformy Google rywalizacji wzięło udział 24 uczestników, w wieku od 14 do 54 lat. Dzisiejszy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej połączył więc pokolenia, zgodnie z unijnym hasłem – Zjednoczona w różnorodności. O ostatecznym wyniku decydowały sekundy, dzięki czemu na podium mamy aż pięciu laureatów. Niemniej wszystkim uczestnikom dziękujemy za wysoki poziom dzisiejszego konkursu!

Oto nazwiska laureatów:

  • I miejsce – Konrad Walasik (SP 1 Namysłów) – 24 punkty (13 minut),
  • II miejsce – Karolina Walasik (LO Namysłów) – 24 punkty (16 minut),
  • II miejsce – Maciej Szemraj (LO Namysłów) – 24 punkty (16 minut),
  • III miejsce – Michał Wilczak (TPNiZN) – 24 punkty (18 minut),
  • III miejsce – Agnieszka Komarnicka (ZSR Namysłów) – 24 punkty (18 minut).

Nagrody chcielibyśmy wręczyć laureatom w kolejny weekend (15-16 maja) – prosimy Was o kontakt, celem ustalenia dogodnego terminu.

Pytanie, które sprawiło kłopot

Dużo kłopotów sprawiło uczestnikom pytanie dotyczące powstania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali. Tę organizację założyli przedstawiciele Belgii, Francji, Holandii, Luksemburga, Niemiec Zachodnich oraz Włoch, podpisując 18 kwietnia 1951 r. traktat paryski.

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz