|||

IV Wiosenny Rajd Rowerowy

W tym roku pogoda sprawiła, że IV Wiosenny Rajd Rowerowi, czyli wyjazd tradycyjnie inaugurujący nasz sezon kolarski odbył się dopiero 8 kwietnia. Jej wpływowi należy też „zawdzięczać” to, że w rajdzie wzięło udział tak niewielu uczestników.

Nie oszukujmy się – wiało jak diabli. Tym bardziej chwała dla czwórki śmiałków, która podjęła się doprowadzenia wycieczki do skutku. Tym bardziej, że w Smogorzowie oczekiwano nas z ogniskiem…

Tym razem trasa Wiosennego Rajdu Rowerowego wytyczona została przez miejscowości położone na północ od Namysłowa. Odwiedziliśmy Smarchowice Małe, Jakubowice, Idzikowice i Pawłowice Namysłowskie. Przy interesujących historycznie miejscach urządzaliśmy sobie krótkie przystanki. Były to cmentarz ewangelicki i głaz Heluszków w Smarchowicach Małych, pałac w Jakubowicach oraz cmentarz ewangelicki w Pawłowicach Namysłowskich.

W Smogorzowie odbyło się wspomniane już ognisko. Zorganizowało je zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Nasz Smogorzów na rewitalizowanej przez siebie alei dębowo-jabłoniowej. Wiceprezes SNS Jerzy Wierzchowski zapoznał nas z aktualnymi działaniami stowarzyszenia oraz planowanymi inicjatywami.

Pokrzepieni pieczonymi kiełbaskami i gorącą herbatą ruszyliśmy w drogę powrotną do Namysłowa, prowadzącą przez Objazdę. Rajd zakończył kufel piwa w „Mezopotamii” na Placu Wolności.

Spośród członków stowarzyszenia udział w IV Wiosennym Rajdzie Rowerowym wzięli: Czesław Kowalczyk, Mateusz Magda i Tomasz Śniadecki.

Autor fotografii: Mateusz Magda

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz