Kilka słów przedwyborczych

Pragniemy przypomnieć, iż zgodnie ze statutem naszego Towarzystwa oraz treścią Deklaracji niezależności i apolityczności stowarzyszenia, przez cały okres naszej działalności pragniemy pozostać organizacją „neutralną politycznie”.

Choć każdy z nas swoje preferencje w tej materii posiada, to jako Towarzystwo nie wspieramy w nadchodzących wyborach samorządowych żadnego ze startujących kandydatów i ugrupowań. Prosimy zatem kandydatów – członków Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej, o nieużywanie tożsamości z TPNiZN, jak również naszego logo w swoich materiałach wyborczych, tak abyśmy tę neutralność mogli zachować.

Każdy z członków może oczywiście kandydować i osobiście wspierać swoich faworytów do woli, ale prywatnie, nie zaś w imieniu stowarzyszenia. Te „surowe” zakazy są podyktowane wspomnianymi już wewnętrznymi aktami prawnymi, jak również przykrymi doświadczeniami, które „odbijają się czkawką” do dziś. Kojarzenie Towarzystwa ze środowiskiem politycznym skutkowało i w dalszym ciągu skutkuje niestety pewną dozą nieufności w stosunku do nas, a także napotykanymi ograniczeniami swobody naszej działalności.

Prosimy o zrozumienie i uszanowanie tego stanowiska.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej

Oświadczenie opublikowaliśmy również na naszym Facebooku.

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz