||||

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017

W tym roku po raz drugi wsparliśmy Namysłowski Ośrodek Kultury w organizacji wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Tym razem odbyły się one pod hasłem Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska. Nasz kraj włączył się do akcji w 1993 roku. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy europejski projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.

Namysłowskie wydarzenia z kalendarza EDD odbywały się w dniach 9-17 września 2017 r. W tym roku były to dwie wystawy fotograficzne: Namysłów dziś i przed wiekiem oraz Odkrywamy łużyckie krajobrazy, a także spacery edukacyjne szlakiem miejskich murów obronnych. Przestrzenią ekspozycji są tradycyjnie sale Izby Regionalnej przy ul. Szkolnej 2 – obie wystawy dostępne są dla zwiedzających do końca września.

Oprócz Namysłowskiego Ośrodka Kultury i funkcjonującej w jego strukturach Izby Regionalnej, naszym partnerem podczas tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa było Stowarzyszenie Polsko-Serbołużyckie „Pro Lusatia” z siedzibą w Opolu.

Więcej szczegółów na plakacie imprezy.

Autor fotografii i projekt plakatu: Mateusz Magda

Europejskie Dni Dziedzictwa 2016

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz