||||

Miasto-Muzeum. Ulica Parkowa

W poniedziałkowe popołudnie odbył się kolejny zorganizowany przez nasze stowarzyszenie spacer historyczny. Było to siódme wydarzenie z serii „Miasto-Muzeum”, podczas której poznajemy historię namysłowskich ulic. Tym razem główną bohaterką była ulica Parkowa.

Miejscem zbiórki był tym razem pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Powstańców Śląskich. Podczas spaceru zapoznaliśmy uczestników z historią ulicy Parkowej (do 1945 r. Parkstrasse). Osobne miejsce poświęciliśmy również ulicom Pułaskiego (Am Stadtpark) oraz Żwirki i Wigury (Manfred von Richthoffenstrasse). Omawialiśmy pokrótce mijane budynki, zamieszkiwane niegdyś przez namysłowskich urzędników i przedsiębiorców. Nie pominęliśmy oczywiście obiektów związanych z rekreacją, leśnictwem i szkolnictwem.

Wędrówkę szlakiem historii Namysłowa zakończyliśmy w Parku Północnym. Podziwialiśmy tam architektoniczną perełkę tego miejsca – powstały w roku 1934 w stylu tyrolskim budynek dawnej restauracji (i nie tylko).

Tradycyjnie narrację wzbogaciły plansze, przedstawiające dawne wizerunki mijanych miejsc. Dawne pocztówki zachowały dla nas świadectwo tego jak niegdyś wyglądała ulica Parkowa i Park Północny.

W wydarzeniu udział wzięło 23 uczestników, w tym 7 członków naszego stowarzyszenia (Michalina Czuczwara, Paweł Czuczwara, Jacek Fior, Czesław Kowalczyk, Elżbieta Magda, Mateusz Magda i Michał Wilczak). Wśród spacerowiczów znaleźli się nie tylko mieszkańcy Namysłowa, ale i goście z Wrocławia. Dziękujemy za tak liczny i aktywny wkład w warstwę merytoryczną spaceru!

Autorzy fotografii: Jacek Fior, Paulina Magda, Michał Wilczak

Fotorelacje z wydarzenia znajdziecie również na naszym Facebooku – Galeria nr 1 i Galeria nr 2

Poprzedni spacer: Miasto-Muzeum. Ulica Stanisława Dubois

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz