|||

„Kryminalne dzieje Namysłowa” (zapowiedź)

Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej zaprasza na miejski spacer historyczny „Kryminalne dzieje Namysłowa”. Tym wydarzeniem zakończymy tegoroczny sezon wycieczkowy.

Kiedy odbędzie się wydarzenie?

30 grudnia 2023 r. (sobota) spotkamy się w „samo południe”, czyli o godzinie 12:00. Miejsce zbiórki to tym razem fontanna na namysłowskim rynku. Stamtąd ruszymy w pieszą wędrówkę szlakiem zbrodni i kary.

Jaka będzie tematyka spaceru „Kryminalne dzieje Namysłowa”?

Poznamy opowieści, zapisane przez dawnych miejskich kronikarzy, a poświęconych tragicznym historiom z dziejów Namysłowa. Dowiemy się do jakich występków zdolni byli mieszczanie sprzed wieków i jakie spotykały ich za to konsekwencje. Podczas spaceru skupimy się na epoce średniowiecza, nasza uwaga skupi się więc na wydarzeniach, które miały miejsce od połowy wieku XIV do początków XVI stulecia.

Kto poprowadzi wycieczkę?

Przewodnikiem będzie nasz stowarzyszeniowy kolega Mateusz Magda, na co dzień pracownik Muzeum Miejskiego Wrocławia. Do aktywnego udziału zachęcamy również innych członków TPNiZN.

Kilka fotografii z poprzedniej wycieczki…

Jaki jest koszt uczestnictwa?

Koszt uczestnictwa w grudniowym spacerze to 10 zł, płatne na początku wycieczki. Osoby, chcące dokonać wpłaty elektronicznie, prosimy o wcześniejszy kontakt. Członkowie TPNiZN, mający uregulowaną składkę członkowską za miesiąc grudzień, mają zapewniony darmowy udział.

Czy w spacerze mogą brać udział dzieci i młodzież?

Ze względu na tematykę, wydarzenie „Kryminalne dzieje Namysłowa” przeznaczone jest tym razem wyłącznie dla osób dorosłych.

Poprzednia wycieczka: Historyczny spacer po Namysłowie

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz