|||

Historie Małych Ojczyzn – Namysłów za Widawą

W nietypowej scenerii odbyło się dzisiejsze spotkanie z cyklu „Historie Małych Ojczyzn”. Z jego uczestnikami spotkaliśmy się bowiem „za Widawą”, w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Staromiejskiej.

Zabytkowa świątynia jest obecnie kościołem filialnym parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Jej sięgające czasów średniowiecza wnętrze stanowiło świetne tło dla treści dzisiejszego wydarzenia. Podróżowaliśmy podczas niego po historii naszego miasta, sięgając od starożytności po współczesność.

Tym razem skupiliśmy się na części Namysłowa położonej „za Widawą”, czyli na przeciwnym niż śródmieście brzegu rzeki. Dawniej w tym miejscu funkcjonowała wieś Stare Miasto (włączona do Namysłowa z dniem 1 stycznia 1951 r.) oraz tzw. Przedmieście Piaskowe. Omówiona została historia okolicy oraz znajdujących się tutaj interesujących obiektów zabytkowych.

Wydarzenie zorganizowaliśmy we współpracy z Zarządem Osiedla nr II w Namysłowie oraz Stowarzyszeniem „Za Widawą”.

Spośród członków TPNiZN udział w spotkaniu wzięli: Iwona Bilińska, Joanna Dyk, Adam Komarnicki, Czesław Kowalczyk, Mateusz Magda, Bartosz Medyk i Antoni Płócieniczak.

Autorzy fotografii: Joanna Dyk i Bartosz Medyk

Projekt plakatu: Mateusz Magda

Poprzednie spotkanie: Historie Małych Ojczyzn – Łączany

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz