|||||

Europejskie Dni Dziedzictwa 2016

W ramach statutowej współpracy z Namysłowskim Ośrodkiem Kultury wsparliśmy tę instytucję w organizacji wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska. Nasz kraj włączył się do akcji w 1993 roku. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy europejski projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.

„Namysłowska” część tegorocznych EDD odbyła się w dniach 9-18 września 2016 r.

W piątek 9 września o godz. 16 otwarta została wystawa, której bohaterami są drewniane kościoły Ziemi Namysłowskiej. Ekspozycja, dokumentująca historię kościołów w Baldwinowicach, Krasowicach, Michalicach, Smarchowicach i Woskowicach Małych, jest prezentowana w Izbie Regionalnej przy ul. Szkolnej 2 w Namysłowie.

W piątek 16 września o godz. 16 odbył się wernisaż wystawy, poświęconej krzyżom pokutnym okolic Namysłowa. Ekspozycja, prezentująca zachowane do dziś krzyże pokutne z powiatu namysłowskiego, wystawiona jest w Izbie Regionalnej przy ul. Szkolnej 2 w Namysłowie. Dodatkowo można zobaczyć prace kluczborskiego artysty Kazimierza Stefańczyka. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

17 września odbyło się IV Spotkanie ze słowem w różnych jego formach, czyli kolejna edycja wydarzenia, którego pomysłodawczynią jest nasza stowarzyszeniowa koleżanka Bożena Krewska.

Autorzy fotografii: Mateusz Magda i Roman Szołdra

Projekty plakatów: Agata Poduszczak (Pracownia Varsztat) i Bożena Krewska

Loading

Podobne wpisy

Dodaj komentarz